UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lębork - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Apel policji: Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w nagrzanym samochodzie


Rozpoczyna się sezon letni, który wiąże się z wysokimi temperaturami i upałami. W związku z tym, lęborska policja przypomina o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą pozostawianie dzieci oraz zwierząt w nagrzanych samochodach. Przebywanie w zamkniętym pojeździe, nawet na krótki czas, może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Apeluje się do mieszkańców o czujność i instynktowną reakcję w sytuacjach, które mogą zagrażać życiu.

Wobec zbliżających się fal upałów, jak podają prognozy, temperatura wewnątrz zamkniętego samochodu może wzrosnąć o kilkadziesiąt stopni Celsjusza. Policjanci z Lęborka zwracają uwagę, że nawet lekko uchylone szyby nie zdobędą odpowiedniej cyrkulacji powietrza potrzebnej dla komfortu i zdrowia. Dlatego każda chwila spędzona w takim stanie przez dzieci lub zwierzęta jest niezwykle niebezpieczna i może prowadzić do przegrzania, odwodnienia, a nawet śmierci.

W przypadku zauważenia dziecka lub zwierzęcia pozostawionego w nagrzanym samochodzie, należy natychmiast podjąć działania. Pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z numerem alarmowym 112 oraz uważne słuchanie poleceń dyspozytora. Policjanci podkreślają, że w niektórych sytuacjach, w celu ratowania życia, może być konieczne wybicie szyby. Zarówno dla dzieci, jak i zwierząt, najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego nie warto pozostawać obojętnym na takie sytuacje i należy działać odpowiedzialnie.

Źródło: Policja Lębork


Oceń: Apel policji: Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w nagrzanym samochodzie

Średnia ocena:4.94 Liczba ocen:14


Zobacz Także