Najnowsze posty

Jakie są podstawy snusu i czym różni się od innych tytoni?

Czy słyszałeś o wyrobach tytoniowych? Czy wiesz o najpopularniejszym wyrobie tytoniowym? Snus to najpopularniejszy produkt na bazie tytoniu. Występuje w opakowaniach luzem i jest ciemną substancją. Jest zakazany w wielu krajach, ponieważ został zidentyfikowany jako rakotwórczy przez WHO w 1985 roku. Mimo to ludzie używają go jako substytutu tytoniu do żucia, palenia i zanurzania.

Część snusu należy umieścić poniżej górnej wargi. Popularność i popyt na snus rośnie na całym świecie, ale wraz z rosnącym popytem producenci nie wytwarzają produktu przy zastosowaniu dobrych procesów i standardów.

Podstawy Snusa

Snus jest przygotowywany przez pocięcie liści tytoniu w mały pasek, wysuszenie ich na słońcu, a następnie odpowiednie zmielenie na proszek. Mielony tytoń utrzymuje się w cieple przez prawie 24-3 godziny w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Dostępny jest również mokry tytoń snus, który zawiera 30% tytoniu i 50% wody.
Snus składa się na porcje w kształcie torebki herbaty, które użytkownik może umieścić pod górną wargą. Snus ma wiele różnych mocy, a ciężki snus może spożywać tytoń przez ponad 13 godzin dziennie. Produkt zawiera wiele soli, a wilgotna tabaka wytwarza mniej śliny niż tytoń do żucia lub maczania, taki jak Copenhagen czy Red Man and Skoal. Następnie gotowy produkt jest przechowywany w lodówce w temperaturze poniżej pokojowej, aby schłodzić produkt i zachować świeżość.

Czym Snus różni się od innych wyrobów tytoniowych?

Procedura podgrzewania zmielonego tytoniu snus pod punktem spalania nazywana jest pasteryzacją. To jest główny powód, który odróżnia snus od innych tytoni. Podczas produkcji tytoniu wszystkie liście są suszone na powietrzu, aby wydobyć ich naturalny …